Verkeer
Stuur appje
Zoek

Schuttersvereniging St. Märten uit Losser wint de Schatkamerpluym

Schatkamperpluym 1
Beeld: Gemeente Losser

Schuttersvereniging St. Märten heeft dit jaar de Schatkamerpluym gewonnen. De prijs werd vrijdag 5 juli uitgereikt door wethouder Milad Lahdo.

De prijs is een waardering voor verborgen schatten in de gemeente Losser die meer aandacht verdienen en verder kunnen worden ontwikkeld. De schuttersvereniging ontving het kunstwerk, een glas-in-lood werk van kunstenares Ank Stumpel, en een bedrag van 750 euro ter ondersteuning van de plannen van de vereniging.

De prijsuitreiking was bij Steenfabriek De Werklust, die de Pluym vorig jaar won.

“We hopen dat deze Pluym een aanmoediging is om de traditie van de schutters in ere te houden”

Diverse initiatieven

"Het is inspirerend om te zien hoe de Schatkamerpluym elk jaar weer een diverse groep initiatieven samenbrengt. Dit jaar werden zes totaal verschillende organisaties genomineerd, wat de veelzijdigheid in onze gemeente onderstreept”, aldus Milad Lahdo tijdens de uitreiking. “Met deze jaarlijkse prijs zetten we de verborgen schatten uit onze gemeente in de schijnwerpers. Dat doen we omdat kunst en cultuur heel belangrijk zijn voor het behoud van ons erfgoed. Ze inspireren mensen en trekken toeristen aan, wat de lokale economie versterkt.”

Belangrijk stuk erfgoed

De jury, bestaande uit Dick Grovenstein, Martin Meijer, Evelien Fokkink, Gerald ten Thij en Anita Evering, besloot unaniem om de Schatkamerpluym 2024 toe te kennen aan de Schuttersvereniging St. Märten, die een belangrijk stuk erfgoed in stand houdt en onlangs haar 100-jarig bestaan vierde.

Bijdrage leveren

Wethouder Milad Lahdo: "We hopen dat deze Pluym een aanmoediging is om de traditie van de schutters in ere te houden en op deze wijze een bijdrage te leveren aan de cultuur van onze gemeente."

Schatkamperpluym 2
Beeld: Gemeente Losser

Genomineerden

Genomineerden voor de Schatkamerpluym 2024 in willekeurige volgorde waren:

• Muziekvereniging Excelsior: Zet de gemeente Losser al jaren muzikaal op de kaart.

• De Dinkel Survival Runners: Een jonge vereniging met grote ambities in outdoor activiteiten en survivalruns.

• Kerkhofploeg van Maria Vlucht: Zorgt ervoor dat het kerkhof bij de Maria Geboorte Kerk er altijd verzorgd uitziet.

• Schuttersvereniging St. Märten: Vierde onlangs haar 100-jarig bestaan.

• De Elektrokar: Organiseert rondritten rondom het Smokkeldorp Overdinkel.

• Het Trefhuus Overdinkel: Dient als cultureel hart van Overdinkel, met een grote bijdrage van medewerkers en vrijwilligers aan de culturele en toeristische sector.

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.