Verkeer
Stuur appje
Zoek

Monsterzege koploper SVZW Wierden in laatste wedstrijd voor winterstop: 9-0 tegen DVC’26

SVZW DVC 16 17 1e foto
Beeld: Henk Steen

Met maar liefst negen doelpunten sloten de Zwaluwen in Wierden het eerste deel van het voetbalseizoen 2024/2025 af. De koploper van de eerste klasse G speelde zaterdag 7 december haar laatste wedstrijd van dit jaar tegen DVC’26.

Scheidsrechter Ben de Jong leidde deze wedstrijd op sportpark Het Lageveld te Wierden, een ontmoeting die op papier voor SVZW te doen leek, gezien de ranglijst. De thuisploeg verscheen in de gebruikelijke opstelling van de laatste weken, met uitzondering van Mats Knol, die de plaats van de geblesseerde Jasper Groothuis innam.

“Zoals verwacht gingen de bezoekers in de verdediging en na een kwartier voetballen was het eenrichtingsverkeer wat de klok sloeg, maar doelpunten vielen er niet, ook al was Maarten Jansen er dichtbij na een voorzet van Yessin Maskoul”, aldus Gerhard Nijmeijer van SVZW.

Ban gebroken

In de 22e minuut was het dan toch raak, toen aanvoerder Robin de Jong alert reageerde en de 1-0 voor zijn rekening nam. De ban was gebroken, het gevaarlijke schot van Derian Reinders ging naast maar even later tekende Mats Knol voor de 2-0 en zeilde de inzet van Yessin Maskoul een minuut later maar net over het Didamse doel. In de 32e minuut liet Jesper Middelkamp een droog schot los en dat betekende de 3-0 en dat gaf rust bij de Zwaluwen.

  • SVZW dvc 16 15
    Beeld: Henk Steen
  • SVZW DVC 15 56
    Beeld: Henk Steen
  • SVZW DVC 16 10
    Beeld: Henk Steen
  • SVZW DVC 16 58
    Beeld: Henk Steen

Een sporadische kans aan de andere kant in de 40e minuut, aanvoerder Alex Scheffer mikte redelijk te hoog. Nijmeijer: “Opvallend was steeds dat SVZW bij balverlies in no time de bal terug veroverde en na een snelle counter vlak voor rust via Marciano Stulen de ruststand van 3-0 werd bereikt.”

Na de thee waren er geen wijzigingen. In de 50e minuut maakte Maarten Jansen aan illusies van DVC een eind door de 4-0 binnen te schieten. Drie minuten later leidde het schot van Yessin Maskoul nog tot een corner, maar even later kopte hij raak en was de stand 5-0.

Eerste balcontact

In de 64e minuut opnieuw een aanval van de gastheren, waarbij uiteindelijk de opnieuw sterk spelende Lars van Putten de 6-0 maakte. Maar het was nog niet gedaan, want een minuut later scoorde Maarten Jansen zijn tweede van de middag: 7-0 en de topscorer werd daarop gewisseld voor Sem Jager. “Koud in het veld en met zijn eerste balcontact scoorde de invaller de 8-0, wat een binnenkomer!”, aldus Nijmeijer. In de 80e minuut was er nog een levensgrote kans voor Ferdi ter Avest, hij zag zijn inzet naast gaan.

Het slotakkoord was voor Stefan Maat die, vijf minuten voor tijd, voor de 9-0 tekende, met wat hulp van doelman Jason Splithof. Dat was tevens de eindstand.
Na de winterstop gaat de competitie voor SVZW verder halverwege januari 2025.

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.