Verkeer
Stuur appje
Zoek
In samenwerking met
1Twente logo

FBK Games Hengelo: Femke Bol excelleert en Jonas Phijffers uit Hellendoorn wint verrassend de 400 meter

250403 FBK Games 2025 Femke Bol
Femke Bol was oppermachtig op de 400 meter horden.
Beeld: archief fbk games

De Nederlandse atletiektop verzamelde zich maandagavond in Hengelo voor de FBK Games. Onder hen een groot aantal Nederlandse wereldtoppers en één Twentse 400 meterloper die voor een grote verrassing zorgde. Hieronder een overzicht van de opvallendste prestaties.

Om direct maar met de Twentse succes te beginnen: Jonas Phijffers uit Hellendoorn liep een ijzersterke race op de 400 meter en verpulverde zijn persoonlijke record. Met een tijd van 44,93 seconden dook de 21-jarige atleet flink onder zijn oude tijd van 45,26. Phijffers bleef zijn concurrenten Matheus (45,21) en Bredau (45,78) ruim voor.

“Ik woon hier een half uurtje vandaan en liep hier als 12-jarig jochie de kidsrun.”

Tegen de NOS vertelt hij na afloop dat hij blij is met dit mooie resultaat in deze thuiswedstrijd: "Ik woon hier een half uurtje vandaan en liep hier als 12-jarig jochie de kidsrun. Daarna heb ik hier steeds een stapje kunnen maken. Ik wist dat er een 44'er inzat, maar het is natuurlijk heel mooi dat het hier gebeurt."

Phijffers kwam in de buurt van de limiet voor de WK in Tokio in september. "Ik heb nog tijd genoeg. Hopelijk lukt het eind juni op het EK onder 23. Ik heb er alle vertrouwen in."

100 meter horden vrouwen

Nadine Visser was de snelste op de 100 meter horden. De 30-jarige Nederlandse klokte een tijd van 12.59 seconden en hield Fourie (12,60) en Skryzswoska (12,77) nipt achter zich. Visser: "Er is nog nog genoeg om te verbeteren, maar ik ben blij", vertelt ze tegen de verslaggever van de NOS.

400 meter horden vrouwen

Zoals verwacht was Femke Bol dé blikvanger in Hengelo. De topatlete maakte haar favorietenrol waar en domineerde de 400 meter horden. Bol snelde in 52,51 seconden naar de winst, goed voor een nieuw baanrecord. Het verschil met de rest was groot: de nummer twee finishte op meer dan twee seconden achterstand.

Beeldbewerkign vrijwilligers fbk games 1twente
Lees ook
Van kaartjes bliepen tot uitdelen lunchpakketjes: FBK Games kan niet zonder vrijwilligers

Ook bij de 100 meter mannen ging de winst naar een Nederlander. Elvis Afrifa pakte de overwinning in een tijd van 10,25 seconden. Daarmee bleef hij de Zuid-Afrikaan Richardson en de Zweed Larsson voor.

Dit artikel is gepubliceerd in samenwerking met oost
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.