Verkeer
Stuur appje
Zoek

Twente FM regio kort

13-05-2026 Twente FM regio kort zijn regionale korte berichten uit de gemeenten van Dinkelland, Losser, Oldenzaal, Tubbergen, Wierden en omgeving die u lokaal op de hoogte houden. 

Papierinzameling loopt goed

De inzameling van het oud papier in De Lutte verloopt sinds januari op een nieuwe manier. Inwoners hoeven dit niet meer zelf te brengen, maar het wordt aan de straat opgehaald. Over het algemeen verloopt dit goed en wordt het papier netjes neergezet, aldus de inzamelaars in dorpsblad 't +. Wel vragen zij om het oud papier in goed gesloten dozen neer te zetten - bij open dozen waait papier weg of valt het eruit bij het inladen. 

Verder zijn grote, platte stukken karton lastig te verwerken in de inzamelwagen. Zij vragen dan ook om deze het liefst kleiner te maken, bij elkaar te doen of op te vouwen. In De Lutte wordt het papier elke derde dinsdag van de maand ingezameld, dus komende dinsdag 19 mei.

Fietscursussen in Enschede

Enschede is een ware fietsstad, maar fietsen is niet voor iedereen vanzelfsprekend. Daarom houdt Sportaal in Enschede op wijkniveau fietscursussen. Onder meer voor volwassenen die nog niet eerder gefietst hebben, maar ook voor mensen die weer opnieuw op willen stappen. 

Zo is nu een cursus gestart in de wijk Velve-Lindenhof. De cursussen zijn een traject van 10 weken in de eigen buurt, met goede begeleiding door fietscoaches. Kijk voor het aanbod op: www.sportaal.nl

Losser zoekt nominaties Schatkamerpluy

De gemeente Losser is nog steeds op zoek naar nominaties voor de jaarlijkse Schatkamerpluym. Deze prijs wordt op 3 juli uitgereikt. De Schatkamerpluym is bedoeld als waardering voor plekken, organisaties en activiteiten die Losser zo bijzonder maken. 

Toch zijn ze niet altijd even zichtbaar voor Lossernaren zelf, wat natuurlijk jammer is. Dit jaar wordt de prijs voor de zesde keer uitgereikt. Nominaties zijn tot en met 31 mei welkom. Dit kan door de een korte reden van nominatie en uw contactgegevens door te sturen [email protected]

Lutheria houdt rommelmarkt

Volleybalvereniging Lutheria in De Lutte houdt op tweede pinksterdag weer de jaarlijkse rommelmarkt. Deze is op de parkeerplaats van sporthal De Luttermolen aan de Kroepsweg. 

De opbrengst komt volledig ten goede aan de volleybalvereniging. Om spullen in te zamelen wordt op zaterdag 23 mei een inzameldag gehouden. Tussen 09.00 en 13.00 uur kan men nog bruikbare spullen inleveren bij de sporthal. Veel is welkom, maar niet alles. Zo worden geen koelkasten, chemische producten, sanitair, kleding, computers, TV's en bankstellen geaccepteerd.

Hulp bij toeslagenaffaire

Ook in Hengelo zijn gezinnen geraakt door de toeslagenaffaire. Dit had een grote impact op jongeren en hun ouders. Zo kampen velen met jarenlange financiële stress, onzekerheid, minder zelfvertrouwen en uitdagingen in het dagelijks leven. 

Met de regeling Brede Ondersteuning helpt de gemeente Hengelo deze gezinnen om weer vooruit te kijken. Lilian en Byloeska zijn in Hengelo actief om deze groep te helpen. Aanmelden hiervoor kan vanaf 16 jaar. In een kennismakingsgesprek wordt dan gekeken wat iemand nodig heeft. Aanmelden hiervoor kan via [email protected] of door te bellen met de gemeente via 14 074.

Nieuwe inrichting Wierden West

De komende tijd worden in Wierden West meerdere bijeenkomsten gehouden over de Groene Straat make-Over. De komende jaren wordt de riolering aangepakt en richt men straten opnieuw in. Zo moet er een betere opvang van water komen, waardoor Wierden klimaatbestendiger is. 

Daarnaast kunnen mensen ook zélf bijdragen aan dit doel met kleine aanpassingen in eigen tuin. De komende tijd worden koffie- en theemomenten gehouden in de diverse straten waar de gemeente, IVN, ReggeWoon en De Welle informatie geven over dit thema. Zo zijn er bijeenkomsten op vrijdag 22 en donderdag 28 mij in Wierden West bij de IVN-vlag, van 13.30 tot 16.30 uur. Kijk ook op: www.wierden.nl/wierdenwest

Netwerkbijeenkomst voor ondernemers

ROZ houdt op maandag 8 juni een Netwerkcafé voor starters en ZZP’ers in Dinkelland en Tubbergen. Dit wordt gehouden in samenwerking met beide gemeenten. Na het welkomstwoord door de wethouders is er een kennismaking met de bedrijfsconsulenten van de gemeenten en het ROZ Ondernemerspunt. 

Verder delen twee ondernemers hun ervaringen en er zijn meerdere inspiratiesessies rond marketing en zichtbaar blijven in de tijd van AI-zoekresultaten. De bijeenkomst is maandag 8 juni van 19.00 tot 21.30 uur bij café-restaurant Groot Agelo in Agelo. Aanmelden via www.rozondernemerspunt.nl

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.