16-07-2026 Twente FM regio kort zijn regionale korte berichten uit de gemeenten van Dinkelland, Losser, Oldenzaal, Tubbergen, Wierden en omgeving die u lokaal op de hoogte houden.
De EHBO Losser, Overdinkel en Glane houdt komende maand weer de jaarlijkse huis-aan-huis buscollecte. Van maandag 24 augustus tot en met zaterdag 29 augustus komen zij weer langs de deuren.
De opbrengst van de collecte is belangrijk voor het financieren van de cursussen en herhalingslessen. Zo is er op woensdag 16 september weer een AED-cursus met reanimatie en op 2 november start een cursus Eerste Hulp aan Kinderen. Kijk ook op: www.ehbo-losser.nl
Enschede is veel meer dan het stedelijk gebied. Juist ook buiten de bebouwde kom zijn er bijzondere verhalen om te ontdekken. Dit is de gedachte achter de nieuwe voorlichtingsborden die onder meer op het Van Heekplein te vinden zijn. Hoewel we bij Enschede vooral aan de stad denken, bestaat maar liefst 70 procent van de oppervlakte uit landelijk gebied.
Een afwisselend landschap met beken, landgoederen, erven en veel ruimte voor natuur. De borden nodigen mensen uit om daar eens te wandelen, fietsen en te ontsnappen aan de drukte van de stad. Met een QR-code kan men ook twee korte video’s bekijken, die tevens te vinden zijn op www.enschede.nl/videolandelijkgebied
Met het aanhoudend warme weer zijn veel mensen geïnteresseerd in een airco. Maar ook in de winter kun je veel profijt hebben van een goed gekozen systeem. Veel airco’s kunnen namelijk ook duurzaam verwarmen, zeker wanneer ze op zonnestroom lopen. Een andere optie is een warmtepomp; sommige van deze systemen kunnen ook koelen.
Bovendien is vloerverwarming vaak extra efficiënt. Kortom, zeker de moeite waard om je eens in te verdiepen, zo promoot de gemeente Losser momenteel. Lossernaren die interesse hebben in dit soort thema’s en graag wat advies willen kunnen ook een onafhankelijk energieadviseur raadplegen. Kijk voor meer informatie op: www.energieloketten.nl
Het Waterschap Vechtstromen bereidt zich nu actief voor op een watertekort in sloten, beken en kanalen. De standen van oppervlakte- en grondwater dalen razendsnel sinds afgelopen week. Er verdampt veel water door het droge, warme weer en tegelijk staat de aanvoer van water via het Twentekanaal onder druk door de lage waterstand in de IJssel.
Men nadert nu het punt waarop de vraag naar water groter is dan wat aangevoerd kan worden. Waar mogelijk zijn daarom stuwen in het gebied omhoog gezet om water vast te houden. Verder geldt al een onttrekkingsverbod voor water uit vijvers. Bij extreme droogte kan dit verder uitgebreid worden. Kijk voor meer informatie op: www.vechtstromen.nl/droogte
De tijd vliegt; zo ook voor de scootmobieltochten van Sociaal Werk Tubbergen Dinkelland (SWTD). Deze bestaan nu 15 jaar, wat afgelopen week gevierd werd. De tochten zijn een vast item op de agenda; elke eerste donderdag van de maand worden deze gehouden van april tot en met oktober.
Men start dan telkens om 13.30 uur vanuit de bibliotheek in Tubbergen of de kerk in Geesteren. De tochten worden begeleid door een team van vrijwilligers. Ze bieden een leuk uitje én gezellig contact voor een groep mensen waarvoor dit niet meer vanzelfsprekend is. Kijk voor deze en andere activiteiten op: www.swtd.nl
EHBO-verenigingen in de regio hebben tegenwoordig steeds meer behoefte aan inzetbare vrijwilligers voor evenementen. Onder meer de EHBO Hengelo heeft een oproep om mensen te vinden met een geldig EHBO-diploma die inzetbaar zijn.
Er zijn tegenwoordig steeds meer evenementen die ook vaker verplicht zijn om EHBO’ers in te zetten. Hierdoor neemt de druk op lokale verenigingen toe. Deze sporen mensen hoe dan ook aan om een EHBO-cursus te volgen, aangezien zij ook zelf veel baat hebben bij deze kennis.
De voorbereidingen voor het ludieke NK Buikglijden in Reutum zijn in volle gang. Ooit begon dit als een ludiek idee bij het oude café Teun op ’n Hook en na een ‘radiostilte’ van zo’n 20 jaar keerde het evenement in 2024 terug. Met dit jaar dus de derde editie in de huidige tijd.
Op vrijdag 14 en zaterdag 15 augustus gaat het weer gezellig worden. Vrijdag is de bedrijvencompetitie en zaterdag het officiële NK met maar liefst 150 fanatieke deelnemers. Inmiddels zitten de inschrijvingen helemaal vol. De organisatoren spreken ook hun dank uit aan de vele sponsoren die het ludieke evenement mogelijk maken.